Na jakie pasożyty działa Fiprex?

Fiprex® to linia weterynaryjnych produktów leczniczych przeznaczona do zwalczanie kleszczy, pcheł i wszy u psów i kotów.

Do tej pory używałem preparatów na pchły i kleszcze innej firmy. Czy kiedy kupiłem Fiprex® muszę zapoznać się z ulotką?

Tak. Zawsze przy zakupie nowego produktu, zwłaszcza leczniczego, należy zapoznać się z treścią ulotki, która wskazuje prawidłowe zastosowanie i drogę oraz sposób właściwego podania. Dzięki temu produkt zadziała efektywnie i bezpiecznie.

Czy produkty przeciw pchłom i kleszczom są skuteczne kiedy pies zaraz po aplikacji wskoczy do wody?

Nie należy kąpać psa 2 dni przed oraz 2 dni po aplikacji preparatu. Zetknięcie z wodą po 2 dniach od podania preparatu nie zniweluje skuteczności preparatu, ale istnieje ryzyko, że ją obniży.

Mam w domu psa i kota, po aplikacji preparatu na psie zostało trochę w tubce, czy mogę wykorzystać ją dla kota?

Nie. Do zwalczania inwazji pasożytów u Twojego psa należy użyć opakowania odpowiedniego dla jego wagi. Po aplikacji w tubce powinno być pusto.

Kąpię moje psy i koty regularnie i dość często. Jak szybko po aplikacji preparatu Fiprex® można kąpać zwierzęta bez ryzyka usunięcia preparatu?

Kąpiel z szamponem po aplikacji preparatu grozi wypłukaniem substancji aktywnej i zajdzie konieczność ponownego zastosowania preparatu Fiprex®. Zasadniczo nie powinno się kąpać zwierzęcia 2 dni przed i 2 dni po aplikacji preparatu. Skontaktuj się z lekarzem weterynarii, który wyjaśni szczegółowo mechanizm działania substancji czynnej i warunki jej aplikacji, aby Twój pupil był pod nieustanną ochroną.

Mój pies nosi obrożę przeciw pchłom. Czy mogę zastosować preparat Fiprex® mimo to?

Tak. Badania dowodzą, że takie zastosowanie nie będzie szkodliwe dla zwierzęcia. Nie zanotowano też większej skuteczności niż przy użyciu samego preparatu SPOT ON.

Jestem właścicielem psa i kota. Mam kilka pytań odnośnie preparatu Fiprex®. Z kim powinienem się skontaktować?

Zawsze w kwestii zdrowia i bezpieczeństwa Twoich ulubieńców skontaktuj się w pierwszej kolejności z lekarzem weterynarii. W przypadku pytań o produkt Fiprex® należy skontaktować się z Podmiotem Odpowiedzialnym: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Vet-Agro Sp. z o.o., siedziba firmy- ul. Gliniana 32 , 20-616 Lublin. Biuro firmy: ul. Mełgiewska 18, 20-234 Lublin; lub drogą mailową: vet-agro@vet-agro.pl . Adresy i telefony kontaktowe, a także informacje o produktach znajdują się na stronie internetowej firmy: www.vet-agro.pl

Jak często stosować produkt dla psów, a jak często dla kotów?

Fiprex® wykazuje skuteczność przez 8 tygodni w przypadku pcheł i 4 tygodnie w przypadku kleszczy. Pamiętać jednak należy o tym, że wskutek wzmożonej higieny u kotów preparat może zostać stopniowo wylizany, nie bez znaczenia pozostają też częste kąpiele naszych ulubieńców. To wszystko wskazuje na konieczność stosowania preparatu Fiprex® częściej. W razie wątpliwości należy zasięgnąć porady lekarza weterynarii.

Jak działa Fiprex®?

Działanie substancji czynnej zawartej w preparacie Fiprex® polega na blokowaniu przewodnictwa nerwowego pasożyta, a w konsekwencji jego paraliż i obumarcie. Sparaliżowany pasożyt odczepia się od skóry swojego żywiciela i spada ze zwierzęcia. To oznacza, że nie musisz sam usuwać kleszczy, dzięki czemu unikasz ryzyka infekcji przez pozostawienie jego fragmentów w skórze.

Czy mogę zastosować Fiprex® u szczeniąt i kociąt?

Tak, pod warunkiem, że nie znajdują się już przy matce, która wyliże preparat myjąc małe. Nie należy stosować preparatu u szczeniąt i kociąt poniżej 8 tygodnia życia i/lub ważących mniej niż 2 kg.

 

Dlaczego najlepiej stosować produkty do zwalczania pcheł i kleszczy po konsultacji z lekarzem weterynarii?

Lekarz weterynarii powinien być dla właściciela psa lub kota pierwszym i podstawowym źródłem informacji, aby zapewnić zwierzętom zdrowie. Lekarz weterynarii doskonale zna i rozumie styl życia zwierzęcia, uwarunkowanie jego zdrowia oraz środowiska i zasugeruje najbardziej odpowiedni produkt.

Jak pozbyć się pcheł u kota?

Jeśli zaobserwujesz objawy, które świadczą o występowaniu pcheł u kota, zgłoś się ze swoim zwierzakiem po poradę do lekarza weterynarii.

Aby zabezpieczyć przed pchłami swojego pupila stosuj Fiprex® SPOT ON lub Fiprex® SPRAY.
Fiprex to skuteczny preparat przeciwko pchłom.

Jaki preparat przeciw kleszczom wybrać dla kota?

Dla kota właściwe będą kropelki Fiprex® SPOT-ON.

Jaki preparat dla psów o wadze powyżej 55 kg?

Psom ważącym ponad 55 kg należy aplikować dwie tubki Fiprex® L.