Jestem właścicielem psa i kota. Mam kilka pytań odnośnie preparatu Fiprex®. Z kim powinienem się skontaktować?

Zawsze w kwestii zdrowia i bezpieczeństwa Twoich ulubieńców skontaktuj się w pierwszej kolejności z lekarzem weterynarii. W przypadku pytań o produkt Fiprex® należy skontaktować się z Podmiotem Odpowiedzialnym: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Vet-Agro Sp. z o.o., siedziba firmy- ul. Gliniana 32 , 20-616 Lublin. Biuro firmy: ul. Mełgiewska 18, 20-234 Lublin; lub drogą mailową: vet-agro@vet-agro.pl . Adresy i telefony kontaktowe, a także informacje o produktach znajdują się na stronie internetowej firmy: www.vet-agro.pl

Do tej pory używałem preparatów na pchły i kleszcze innej firmy. Czy kiedy kupiłem Fiprex® muszę zapoznać się z ulotką?

Tak. Zawsze przy zakupie nowego produktu, zwłaszcza leczniczego, należy zapoznać się z treścią ulotki, która wskazuje prawidłowe zastosowanie i drogę oraz sposób właściwego podania. Dzięki temu produkt zadziała efektywnie i bezpiecznie.

Czy produkty przeciw pchłom i kleszczom są skuteczne kiedy pies zaraz po aplikacji wskoczy do wody?

Nie należy kąpać psa 2 dni przed oraz 2 dni po aplikacji preparatu. Zetknięcie z wodą po 2 dniach od podania preparatu nie zniweluje skuteczności preparatu, ale istnieje ryzyko, że ją obniży.

Mam w domu psa i kota, po aplikacji preparatu na psie zostało trochę w tubce, czy mogę wykorzystać ją dla kota?

Nie. Do zwalczania inwazji pasożytów u Twojego psa należy użyć opakowania odpowiedniego dla jego wagi. Po aplikacji w tubce powinno być pusto.

Kąpię moje psy i koty regularnie i dość często. Jak szybko po aplikacji preparatu Fiprex® można kąpać zwierzęta bez ryzyka usunięcia preparatu?

Kąpiel z szamponem po aplikacji preparatu grozi wypłukaniem substancji aktywnej i zajdzie konieczność ponownego zastosowania preparatu Fiprex®. Zasadniczo nie powinno się kąpać zwierzęcia 2 dni przed i 2 dni po aplikacji preparatu. Skontaktuj się z lekarzem weterynarii, który wyjaśni szczegółowo mechanizm działania substancji czynnej i warunki jej aplikacji, aby Twój pupil był pod nieustanną ochroną.

Mój pies nosi obrożę przeciw pchłom. Czy mogę zastosować preparat Fiprex® mimo to?

Tak. Badania dowodzą, że takie zastosowanie nie będzie szkodliwe dla zwierzęcia. Nie zanotowano też większej skuteczności niż przy użyciu samego preparatu SPOT ON.

Jak często stosować produkt dla psów, a jak często dla kotów?

Fiprex® wykazuje skuteczność przez 8 tygodni w przypadku pcheł i 4 tygodnie w przypadku kleszczy. Pamiętać jednak należy o tym, że wskutek wzmożonej higieny u kotów preparat może zostać stopniowo wylizany, nie bez znaczenia pozostają też częste kąpiele naszych ulubieńców. To wszystko wskazuje na konieczność stosowania preparatu Fiprex® częściej. W razie wątpliwości należy zasięgnąć porady lekarza weterynarii.

Jak działa Fiprex®?

Działanie substancji czynnej zawartej w preparacie Fiprex® polega na blokowaniu przewodnictwa nerwowego pasożyta, a w konsekwencji jego paraliż i obumarcie. Sparaliżowany pasożyt odczepia się od skóry swojego żywiciela i spada ze zwierzęcia. To oznacza, że nie musisz sam usuwać kleszczy, dzięki czemu unikasz ryzyka infekcji przez pozostawienie jego fragmentów w skórze.

Czy mogę zastosować Fiprex® u szczeniąt i kociąt?

Tak, pod warunkiem, że nie znajdują się już przy matce, która wyliże preparat myjąc małe. Nie należy stosować preparatu u szczeniąt i kociąt poniżej 8 tygodnia życia i/lub ważących mniej niż 2 kg.

 

Dlaczego najlepiej stosować produkty do zwalczania pcheł i kleszczy po konsultacji z lekarzem weterynarii?

Lekarz weterynarii powinien być dla właściciela psa lub kota pierwszym i podstawowym źródłem informacji, aby zapewnić zwierzętom zdrowie. Lekarz weterynarii doskonale zna i rozumie styl życia zwierzęcia, uwarunkowanie jego zdrowia oraz środowiska i zasugeruje najbardziej odpowiedni produkt.

Jak pozbyć się pcheł u kota?

Jeśli zaobserwujesz objawy, które świadczą o występowaniu pcheł u kota, zgłoś się ze swoim zwierzakiem po poradę do lekarza weterynarii.

Aby zabezpieczyć przed pchłami swojego pupila stosuj Fiprex® SPOT ON lub Fiprex® SPRAY.
Fiprex to skuteczny preparat przeciwko pchłom.

Jaki preparat przeciw kleszczom wybrać dla kota?

Dla kota właściwe będą kropelki Fiprex® SPOT-ON.

Na jakie pasożyty działa Fiprex?

Fiprex® to linia weterynaryjnych produktów leczniczych przeznaczona do zwalczanie kleszczy, pcheł i wszy u psów i kotów.

Jaki preparat dla psów o wadze powyżej 55 kg?

Psom ważącym ponad 55 kg należy aplikować dwie tubki Fiprex® L.