Niemal każde dziecko marzy o posiadaniu psa. Potrzebują nie tylko kompana do zabawy, ale także wiernego przyjaciela, z którym będą mogły spędzać każdą wolną chwilę. Jednak jaka rasa będzie najlepsza? Rodzice często boją się, że zwierzę okaże się niebezpieczne i zrobi maluchowi krzywdę. W dzisiejszym artykule opiszemy osiem ras, które świetnie sprawdzają się w domach z małymi dziećmi.

Golden Retriever

Pierwszy typ to znany ze swojej łagodności Golden Retriever. Są to niezwykle przyjazne i zrównoważone psy. Uwielbiają zabawy z dziećmi i szybko się uczą. Nasze pociechy z pewnością szybko zaprzyjaźnia się z Goldenem i przeżyją wspólnie niejedną przygodę.

Labrador Retriever

Piękne, niezwykle przyjazne psy. Znane z wielu filmów i książek. Dzięki pogodnej naturze są w stanie rozweselić każdego. Labradory szybko przywiązują się do właścicieli i są bardzo opiekuńcze w stosunku do najmniejszych domowników. Rasa ta jest bardzo często wybierana przez rodziny z dziećmi.

Spaniel

Piesek mniejszy od wyżej wymienionych, ale równie pełny energii. Spaniele uwielbiają swoich właścicieli, śmiało można je nazwać typowymi kanapowcami. Nie są agresywne, za to szybko się uczą i uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu. Radosne usposobienie i łagodny charakter sprawią, że dziecko szybko pokocha nowego domownika.

Beagle

Jedną z ważniejszych cech tej rasy jest cierpliwość, dlatego świetnie sprawdzi się w domu z maluchami. Inteligencja i ciekawość sprawią, że szybko nauczy się nowych sztuczek i stanie się idealnym towarzyszem zabaw.

Owczarek niemiecki

Może wydawać się niezbyt oczywistym wyborem, ale odpowiednio ułożony stanie się idealnym opiekunem naszej pociechy. Potrzebują bardzo dużo ruchu, dobrze czują się w towarzystwie dzieci i uwielbiają zabawy z nimi. Owczarki słyną ze swojej wierności i przywiązania do właściciela, z pewnością mogą stać się najlepszym przyjacielem całej rodziny.

Pudel

Psy tej rasy to dobre rozwiązanie dla alergików. Nie mają one sierści a włosy, budową zbliżone do ludzkich. Lubią zabawę, chcą być w centrum uwagi i lgną do ludzi. Co więcej, to niesamowicie mądre stworzenia, szybko uczą się nowych sztuczek i komend.

Buldog angielski

Kojarzy się raczej z ociężałą kulką niż towarzyszem zabaw, ale jest to bardzo przyjacielski i oddany kompan. Nie wykazuje agresji i lubi towarzystwo dzieci. Ma zrównoważony charakter, a jego łagodność i inteligencja spowodują, że każdy z domowników będzie nim zauroczony.

Owczarek szkocki collie

Któż z nas nie słyszał o legendarnej już Lessie? Piękny pies, który niezwykle szybko przywiązuje się do właścicieli. Bardzo inteligentny, skory do zabawy i towarzyski. Wymaga częstych spacerów i regularnego szczotkowania, ale za poświęcony czas z pewnością odwdzięczy się ogromem miłości.

Niezależnie od tego, jaką rasę wybierzemy, miejmy na uwadze, że każdy pies potrzebuje uwagi i odpowiedniego wychowania. Wybierając zwierze, które ma stać się przyjacielem naszego dziecka, musimy zwrócić uwagę na wiele czynników i pamiętać, że pies nie jest zabawką, która za jakiś czas może się znudzić.