To hasło słyszał już niemal każdy. W naszym dzisiejszym wpisie, na przykładzie Lubelskiego Schroniska, pokażemy Wam dlaczego warto adoptować zwierzaka.

Oczywiście musi być to świadoma decyzja. Przygarnięcie psa to odpowiedzialność na lata, a także dodatkowe obowiązki. Nowy domownik, na początku może sprawiać problemy, musimy być na to przygotowani. Jeśli zdecydujemy się wziąć psiaka (bądź inne zwierzę) ze schroniska konieczne będzie podpisanie umowy adopcyjnej, która zobowiązuje nas do dbania o czworonoga i zapewnienia mu dobrych warunków.

Schronisko w liczbach

Teraz pokrótce przedstawimy działalność Lubelskiego przytuliska.
Obecnie znajduje się w nim:
– około 300 psów,
– około 200 kotów,
– kilkadziesiąt zwierząt egotycznych, takich jak węże i żółwie.

Łącznie zwierzęta mają do dyspozycji:
– 69 boksów,
– 48 pomieszczeń do kwarantanny,
– 6 izolatek,
– pomieszczenie szpitalne.

Średnio miesięcznie do adopcji oddawanych jest:
– 70 psów,
– 20 kotów.

Jak możesz pomóc?

Jak łatwo się domyślić, schronisko jest przepełnione i wciąż potrzebuje pomocy. W jaki sposób można je wesprzeć? Opcji jest kilka.

Po pierwsze – adoptuj

Jeśli pozwalają Ci na to warunki i chcesz zyskać nowego przyjaciela, koniecznie musisz odwiedzić Lubelskie Schronisko. Każda osoba, która zdecyduje się na adopcję musi dokonać oględzin zwierzaka i zapoznać się z jego historią, tak aby wiedzieć czego potrzebuje najbardziej. Co ważne, wszyscy podopieczni schroniska posiadają książeczkę zdrowia, pakiet szczepień oraz są wysterylizowani.

Po drugie – wesprzyj finansowo, bądź rzeczowo

Jeśli z jakichś powodów nie możesz przygarnąć czworonoga, warto zastanowić się nad tą formą pomocy. Pieniądze, karma, koce, zabawki i różnego rodzaju urządzenia to niezbędne rzeczy dla funkcjonowania schroniska. W związku z dużą ilością zwierząt, zapotrzebowanie jest ogromne.

Po trzecie – zostań wolontariuszem

Warto poświęcić kilka godzin wolnego czasu na pomoc innym. Od osoby, która chciałaby się zgłosić wymagana jest dyspozycyjność, komunikatywność, zdolność do nauki i pełnoletność. Więcej informacji o całym procesie rekrutacji znajdziecie na stronie schronisko-zwierzaki.lublin.pl, w zakładce „Wolontariusze”.

Adoptowane zwierzęta są bardzo wdzięcznymi stworzeniami. Potrzebują dużo miłości, ale możecie być pewni, że ją odwzajemnią.