Psy w oczach wielu osób są uosobieniem czystego szczęścia. Codziennie swoim zachowaniem wywołują u nas uśmiech, a my odwdzięczamy się tym samym dla nich. Poniżej kilka wskazówek co możemy zrobić dla naszego pupila, żeby ,,uśmiechał się” od ucha do ucha.

1. Zaplanuj nową trasę spaceru

Zamiast wybierać codzienną trasę, jaką pokonujecie ze swoim pupilem podczas spacerów, spróbuj ją zmodyfikować i wybrać nowy teren do zwiedzenia. Nowy szlak lub nowy wybieg dla psów, których coraz więcej pojawia się w naszych miastach na pewno spowoduje zadowolenie u naszego psa. Pies, tak samo jak człowiek, robiąc te same rzeczy każdego dnia po pewnym czasie odczuwa znudzenie. Nasze pupile mogą odczuwać to samo. Każde nowo odwiedzone miejsce w czasie spaceru to nowe zapachy, widoki, dźwięki czy doznania, które pobudzają jego zmysły. Nowe doświadczenie może być właśnie tym, co wywoła uśmiech u naszego pupila. Zaplanuj nową przygodę dla swojego psa.

2. Pobudzaj zdolności mentalne swojego pupila

Psy potrzebują tyle samo stymulacji umysłowej co fizycznej. Interaktywne gry to świetny sposób na ćwiczenie umysłu szczeniaka i uniknięcie nudy. Istnieje wiele sposobów na wyostrzenie zdolności umysłowych u naszego psa np. zabawa w chowanego czy uczenie nowych komend. Gry takie zapewnią nie tylko rozwój umysłowy dla psa, ale również wzmocnią więź między wami. Dzięki uzyskaniu fizycznej i psychicznej stymulacji Wasza pies na pewno będzie szczęśliwszy.

3. Zabieraj swojego psa na przejażdżkę rowerową

Zajęcie przeznaczone tylko dla większych psów z dobrą wytrzymałością. Nie ma nic lepszego dla nich niż bieg. Ciężko jednak utrzymać psa, jeśli sami nie jesteśmy w formie, żeby za nim nadążyć. Rower może być dla nas rozwiązaniem. Pomoże Ci utrzymać dobrą formę, a Twojemu pupilowi dostarczy niezbędnego ruchu i pozwoli rozładować pokłady energii.

Jeśli jeszcze nie korzystaliście z tego pomysłu, możecie być zaskoczeni wytrzymałością i szybkością swoich pupili. Przejażdżka rowerowa jest również możliwa, jeśli masz szczenięta. Tutaj potrzebny będzie Ci tylko kosz lub przyczepa i możecie ruszać. Po zakończonej wycieczce Twój pies na pewno będzie zmęczony, ale i szczęśliwy.

4. Zorganizuj kąpiel dla swojego psa

Wiele psów uwielbia wodę, szczególnie w upalne dni wiele psów marzy o tym, żeby wskoczyć do chłodnej wody. Jeśli posiadasz w swojej najbliższej okolicy w miarę czystą rzekę lub jezioro nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać swojego pupila na spacer i pozwolić mu się wykapać. Wprowadzić możesz tutaj też elementy aportowania co dodatkowo zmęczy Twojego pupila i wywoła u niego uśmiech.

Jeśli jednak nie masz w okolicy żadnej rzeczki czy jeziora, wykorzystać możesz basen dla dzieci i napełnić go wodą, dzięki czemu Twój pupil ochłodzi się w trakcie upalnego dnia.

5. Zrób własne przysmaki

Psy podobnie jak ludzie uwielbiają małe przekąski w ciągu dnia. Obecnie w wielu sklepach zoologicznych dostępne są przysmaki w różnych kształtach i smakach. Jednak nic nie sprawi Twojemu pupilowi takiej radości jak przysmaki wykonane przez Ciebie samodzielnie.

Przygotowanie ciastek z marchewką czy z wątróbką i warzywami nie zajmie nam dużo czasu, a z pewnością sprawi Twojemu czworonożnemu przyjacielowi wiele radości.

Psy to z reguły bardzo pozytywnie nastawione do otoczenia zwierzęta. Pomimo tego, tak jak ludzie mają swoje humory i bywają w dobrym lub złym nastroju. Podobnie jak o członków rodziny, powinniśmy równie aktywnie dbać o ich szczęście i regularnie dostarczać im powodu do radości. Zakochane w nas czworonogi z pewnością odwdzięczą się tym samym!